Конор против Чендлер во полусредна категорија оваа година

Шпекулациите околу иднината на ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжуваат. Ирецот веќе подолго време беше надвор од кафезот откако во последната борба против Дастин Пориер заработи скршеница на ногата и не можеше да ја продолжи борбата. Оттогаш Конор се препушта на опуштен живот, проблеми и забава, навидум среќен, но далеку од своето најдобро друштво. Многумина веруваат дека во 2023 година Конор повторно ќе се појави во октагонот, а негов потенцијален противник ќе биде Мајкл Чендлер.

Конор сакаше да се бори во првата половина од оваа година, но допрва треба да почне да дава тестови на УСАДА, а поради мускулната маса што ја покажа, многумина се посомневаа дека можеби користел забранети супстанци.

Мек Грегор и Чендлер ќе бидат тренери на ТУФ 31. Двајцата ќе тренираат спортисти од крајот на мај до средината на август. Нивната борба се очекува да биде во септември.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MMA ™ (@freak.mma)

Мек Грегор последен пат победи против Доналд Цероне, а потоа претрпе два порази од Дастин Пориер. И покрај сериозната оддалеченост од борбите во последните години, Конор се уште не кажал „крај“ на својата кариера во ММА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО