Одличниот Александар Илиќ славеше со нокаут во првата рунда (ВИДЕО)

Александар Илиќ (13-4) имаше одличен учинок на саботниот КСВ 60. Српскиот борец го запре својот противник Адријан Дудек (5-2) со технички нокаут во првата рунда и со тоа се врати на победничките патеки по двата порази во низа.

„Џокерот“ одлично го отвори настапот во Лоѓ. Од првата секунда наметна ритам, изврши притисок и одлично ја контролираше дистанцата. Некако, во тој вовед, најуспешното оружје на Александар се чинеше дека е удар со нога со кој во неколку наврати го погоди телото на противникот.

Дудек, пак, не можеше навистина да понуди премногу против расположениот и фокусиран Илиќ. Полскиот борец се обиде да ја стисне десната рака и се чинеше дека тој удар го маваше секој пат со најлоши намери, но за технички умен удирач како „Џокер“, ваквите напади беа премногу очигледни и видливи „на еден километар“.

Пресвртот се случи по околу три и пол минути борба. Илиќ упати „висок удар (хај кик)“, Дудек некако го блокираше, но потоа молскавичен лев директ го погоди и го испрати Полјакот на подот. „Џокерот“ насети крв и веднаш слета на противникот и со неколку удари го принуди судијата да ја прекине борбата.

Одличен настап за 13-та професионална победа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО