Нунес ја прослави одбраната на титулата сликајќи се гола со појасите (ФОТО)

30

Аманда Нунес која во саботата спрема недела ја одбрани титулата на УФЦ со ефектен нокаут над Холи Холм, на титулите и даде шмек со разголени фотки со победничките појаси.

Бразилката се фотографирала под туш само во победничките појаси, а со тоа се пофали на Инстаграм.

„По таква вечер, сакам да се освежам”, напиша Аманда на социјалните мрежи.

Во мај „Лавицата“ со слични фотографии ги почести верни обожаватели и следбеници на Инстаграм.