Нокаут од кој ретко се станува (ВИДЕО)

120

Полскиот боксер Артур Гроски вечерва доживеа брутален нокаут од својот сонародник Оскар Вирзејски. Дуелот меѓу двајцата до синоќа непоразени боксери заврши со нокаут во првата рунда.

Вирзејски го погоди противникот во брадата, а несреќниот Гроски веднаш беше нокаутиран. Се обиде 23-годишникот да стане, но по ваков нокаут никој жив не може да го направи тоа.

https://twitter.com/Sebinho93x/status/1540404418503475202?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1540404418503475202%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fekipa.mk%2Fnikoj-zhiv-ne-stanuva-po-vakov-nokaut-video%2F