Николас Мерегали имаше неверојатно деби како црн појас во БЏЏ

До неодамна 22-годишниот Николас Мерегали беше најдобариот кафеава појас во светот во бразилски џиу џицу. Во декември ја имаше таа чест да се здобие и со црн појас кој му беше предаден од страна на Марио Реис.

Уште на првиот официјален турнир како црн појас, Мерегали успеа да забележи победа на прилично престижен начин. Младиот борец успеа да ја совлада легендата Ксанде Рибеиро на Бразил национал про во финалето на категоријата до 94 килограми.

36-годишниот Рибеиро е повеќекратен светски шампион и шампион на ADCC.

Погледнете го видеото!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО