Нгану изгледа силно, си пие кафе, прима удари и око не му трепнува (ВИДЕО)

116

Френсис Нгану не планира да го брани шампионскиот појас во тешка категорија на УФЦ кој го освои на 27 март на УФЦ 260 против Стипе Миочиќ.

Камерунскиот напаѓач најверојатно ќе ја брани титулата против победникот од дуелот меѓу Сирил Гане и Дерик Луис. Тие за привремената титула ќе се борат на 7 август во Хјустон. И Френсис патува низ светот во слободното време и добро се забавува.

Во неодамнешната објава на Инстаграм покажа дека моментално се наоѓа во Дубаи, притоа објави интересно видео во кое славниот инфлуенсер Мани Кикс го удира со тупаници по телото додека пие кафе.

Младиот инфлуенсер се обидува да го повреди Френсис, а Камерунецот дури и не трепнува, туку продолжува мирно да ја пие содржината од чашата. Добро е што младиот Мани Кикс не се повредени.

А како изгледаше тоа во видеото: