Нгану е навреден, бил психо-нападнат

Светскиот шампион во УФЦ Френсис Нгану видел психо-напади од таборот на неговиот поранешен пријател и соиграч Сирил Гане. Според него, тврдењата на неговиот поранешен тренер Фернанд Лопез дека нема шанси да го победи Тајсон Фјури во боксерски меч, имаат за цел само да го дестабилизираат.

„Предаторот“ ќе ја брани светската титула на 22 јануари во долгоочекуваниот судир. Предизвикувачот Гане е непоразен во октагонот, а двајцата делеле соба, долго време спаринг-партнери.

„Кирил и Фернанд Лопез особено се обидуваат да ми го одвлечат вниманието. Тие знаат дека единствениот начин да го направат тоа е да се обидат да влезат во мојата глава и под мојата кожа. За нив ова е навистина огромна работа. Не го очекував, но не сум изненаден“, изјави Нгану.

Сепак, тој е дециден дека нивниот план нема да успее. „Јас сум шампион и се што прават им поминува покрај мене. Фернанд вели дека ги знае моите слабости, но тоа е неговиот главен проблем. Воопшто не ме познава. Дури и кога бевме заедно мислеше само на себе“, избувна шампионот.

Што се однесува до борбата со Фјури во боксерскиот ринг, Нгану рече: „Ние двајца ќе се видиме во 2023 година. Сигурен сум. Ќе биде предизвик, но ќе го бомбардирам со такви бомби со кои може и да се добие. Ќе биде нешто сосема друго, но не и невозможно“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО