Ненад Манојловски ќе се бори за светската титула во Белград!

Screenshot 2015-10-30 16.37.09

Ненад Манојловски ќе се бори за светската титула во категоријата до 69 килограми во кик лајт.

Манојовски во полуфиналето го совлада Шпанецот Рубен Сендин Онига и сега му се укажува шанса по Димитар Георгиев да биде вториот македонски кикбоксер со светскка титула лајт кик.

Стефани Тодорова (кик-лајт) беше поразена полуфиналето од Николе Перона од Италија во категоријата до 60 кг, така што остана со бронзениот медал.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО