Нејт Дијаз сака да се врати во УФЦ за да се бори со Конор Мек Грегор

ММА ѕвездата Нејт Дијаз проговори за желбата да има трета борба со Конор Мек Грегор.

Дијаз моментално се подготвува за своето боксерско деби. Борбата меѓу двајцата ќе се одржи на 5-ти август во Далас, Тексас. Нејт стана слободен агент во септември 2022 година откако потпиша со Тони Фергусон. Тој одби да го продолжи договорот со УФЦ за да се обиде во бокс.

Сега, Нејт се надева на победа над Пол пред да се врати во УФЦ. Дијаз двапати се бореше со Мек Грегор во 2016 година во полусредна категорија. Нејт го заврши Мек Грегор во првата борба, но потоа загуби со одлука.

„Најверојатно ќе се вратам по борбата со Пол. Мислам, ако ме примат, тогаш би сакал да се вратам во УФЦ. Мислам дека Дана Вајт сака да му го исклоцам задникот на Пол, но тој нема да го каже тоа.

Сака да го исклоцам задникот на Пол затоа што овој човек зборуваше непријатни работи за него. Сепак, го сакам Дана Вајт. Не ми е гајле што вели. Сето тоа е бизнис.

Сакам да ја завршам работата против Пол и потоа да се вратам во УФЦ. Да, треба повторно да се бориме со Конор. Знам дека ќе ги здроби сите овие копилиња кои мислат дека се силни, но наскоро ќе дојде нашето време.

Се зависи од времето. Порано се лутев за сите глупости. Сакам реванш бидејќи му дадов реванш“, изјави Дијаз на Јутјуб каналот на Бредли Мартин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО