Нејт Дијаз: Хабиб Нурмагомедов е вистинска пи*ка

Нејт Дијаз не е задоволен од Хабиб Нурмагомедов, кој сврте 180 степени и му рече на Дана Вајт дека е подготвен да се врати во ММА. Претседателот на УФЦ неодамна се состана со непоразениот шампион, притоа му рече дека неговата одлука зависи од УФЦ 257.

Викендов Конор Мек Грегор ќе биде ја предводи главната борба против Дастин Пориер во лесна категорија. Во главната битка, Мајкл Чендлер ќе ги одмери силите со Дан Хукер во Абу Даби. Нурмагомедов сака да види нешто посебно од неговите колеги за да го примами да се врати.

Хабиб објави дека се повлекува од ММА на крајот на минатата година и не престана да зборува дека ова е конечно и дека нема да се бори ниту за 100 милиони. Не е јасно за што се работи со овие интриги, но Дијаз реши да го постави на местото каде што му е.

„Хабиб Нурмагомедов е вистинска пи*ка“, напиша Нејт за Хабиб на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО