Навивачите ги опсипаа борците на УФЦ со пиво и пуканки по брз прекин на борба (ВИДЕО)

52

Настанот на УФЦ во Мексико Сити заврши катастрофално.

По прекинот на главната борба навечерта меѓу Џереми Стивенс и Јаир Родригез, по само 15 секунди,  затоа што Стивенс доби прст во окото и не можеше да продолжи, бесните навивачи го опсипаа  октагонот со пиво и пуканки, а на истиот начин го испратија и Американецот на патот кон соблекувалната.

Борбата заврши без одлука.

#ufcmexico we understand the disappointment….but is this necessary Mexico City?

Geplaatst door MMA Hype Watch op Zaterdag 21 september 2019