Нацев блескаше на „Трофејот на Белград“, а Попадинов го следеше со успесите

Никола Нацев од Гладијатор од Штиш беше убедлив во кик лајт и во 4 борби оставри исто толку победи со 3-0 и златниот медал и пехар на Меѓународниот кик бокс турнир „Трофеј на Белград“. А во лоу кик во финалето изгуби од домашен борец и го освои сребрениот медал.

Марјан Попадинов исто така освои два медала – златен и бронзен, а најмалиот гладијатор Јован Данилов се закити со бронзата.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО