Настраниот Бадер гол покажа како се брани од уривање (ВИДЕО)

Рајан Бадер уште еднаш се врати со совет на неделата од неговата Мастер Бадер тип серија.

Во новото видео објавено преку Инстраграм петорангираниот во полутешка категорија на УФЦ, навидум потполно се соблекол и гол  покажа како да се брани од уривање со „една нога“ доведувајќи ја главата на својот тренинг партнер во интересна позиција.

Ова не е прв пат Бадер да се сврти кон настраниот хумор. Пред месец и половина објави видео во сличен дух кое исто така може да го видите во продолжение.

https://www.instagram.com/p/BRb-396AZER/?taken-by=ryanbader

https://www.instagram.com/p/BPoC4YegGbH/

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО