Наострениот Марк Цукерберг тренира со Волкановски и Адесања

Во вторникот, извршниот директор на Мета, Марк Цукерберг, беше забележан како тренира со шампионите на УФЦ Израел Адесања и Александар Волкановски.

Фотографијата на која тренира со шампионите на УФЦ дополнително ги поттикна шпекулациите за можноста за ММА борба меѓу него и извршниот директор на Твитер, Илон Маск.

Потсетуваме дека изгледите за ММА судир меѓу технолошките гуруа започна како онлајн шега пред неколку недели.

Сепак, тензиите меѓу двајцата се засилија откако Цукерберг ја лансираше својата апликација слична на Твитер наречена Threads.

Threads започна на 5 јули 2023 година и оттогаш собра повеќе од 100 милиони корисници ширум светот.

Маск, извршниот директор на Tesla и SpaceX, сепак, верува дека Threads е овозможен само со „измама“.

Маск ги даде коментарите одговарајќи на твитот кој објави дека Твитер се заканува дека ќе ги тужи Фејсбук и Инстаграм, матичната компанија Мета за мамење со нејзината нова апликација Threads во петокот, 7 јули 2023 година. Маск твитна: „Конкуренцијата е нормална, измамата – не. ”

Додека контроверзите околу новата апликација се вжештуваа на интернет, двајцата технолошки магнати ја обновија својата шега предизвикувајќи ги на демонстративна борба во кафез.

Како и да е, додека некои го гледаа предизвикот во борбата со ММА како шега меѓу моќниците, исчекувањето околу овој неверојатен судир продолжи да расте бидејќи и двајцата беа фотографирани како тренираат со ММА борци.

Во меѓувреме, Цукерберг, реагирајќи на неговата фотографија со шампионите на УФЦ, Адесања и Волкановски, напиша: „Чест е да тренирам со вас момци!“

Како одговор, „Последниот стилбендер“, кој објави слики од тренингот, напиша: „Нема потценување. Ова е сериозна работа“.

Исто така, Волкановски, кралот на УФЦ во перо категорија, одговори: „Цук, ти си ѕвер! Секогаш е одлично да се тренира“.

Маск, исто така, се чини дека е веќе на тренинг, бидејќи тој исто така беше забележан со легендата на УФЦ Жорж Сент-Пјер во вторник, 3 јули 2023 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО