Намахунас и Андраде ќе имаат реванш

Поранешните шампионки на УФЦ, Роуз Намахунас и Џесика Андраде ќе имаат реванш меч. Ова го откри новинарот Ариел Хелвани. Вториот меч ќе се одржи на 18 април во Бруклин. Дербито ќе ја загрее суперборбата помеѓу Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон.

https://twitter.com/MMAFullMount/status/1215346506254950400?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1215346506254950400&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D822411

Последната средба на Намахунас беше против Андраде. Во мај 2019 година беше брутално нокаутирани по последниот удар на гонгот. Пред ова, Намахунас доминираше.

Андраде ја загуби титулата во првата одбрана. Таа беше нокаутирана од Жан Вејли.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО