Му избега бронзениот медал на Адил Адили

Adil Adili na EP vo Istanbul

Адил Адили на Европското првенство за јуниори во Истанбул-Турција, немаше многу среќа со жребот, бидејќи во осминафиналето се сретна со Русинот Начин Кулар, кој го совлада со технички туш, односно 10-0.

Кулар се пласира во финалето, со што на нашиот репрезентативец Адили му се создаде шанса да се бори за бронзениот медал во репасажот. Во борбата за третото место Вугар Алијев од Азербејџан беше пресилен за нашиот борач, славеше со 10-0, односно со технички туш.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО