Му чував стража на Мајк Тајсон додека се сексаше со Наоми Кемпбел во тоалетот

Бившиот менаџер и пријател на боксерската легенда,  Мајк Тајсон, Рори Холовеј, тврди дека на времето славниот американски боксер бил мноу слаб на припадничките на понежниот пол.

Во својата книга Холовеј навел дека некои интересни детали од животот на боксерот, па уште еднаш го потврди  она што одсекогаш се знаело – жените беа негова слаба точка.

„Знаев дека во рингот никој не можеше да го сопре. Тој единствено можеше да падне поради својата слабост кон жените. Неговите одлуки никој не можеше да ги смени, а сите имаа врска со сексот и жените“. рекол Холовеј и додал:

„Една вечер внимавав на него и останав шокиран кога кога го здогледав со Наоми Кемпбел. Во еден момент ми рече дека мора да оди во тоалет, а потоа и таа влезе по него. Јас морав да чувам стража со нивните телохранители и на сите да им кажувам дека тоалетот е зафатен“.

Тајсон поради слава и пари секогаш можел да бидар жени со кои ќе спие, но едно време помина во затвор поради силување на Дезире Вашингтон.

„Јас ќе отидев да го посетам а стражарите ќе ми речее дека не е возможно да се дојде до него, бидејќи девојките чекаа ред за да го посетат. Во затвор имаше повеќе жени отколку кога беше на слобода“,  потврдил Холовеј.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО