ММА борец продолжува да лови алигатори на Флорида

Поранешен маринец и ММА борец влезе во неочекувана пресметка со алигатор кој шеташе по улиците на Флорида. Дивата средба меѓу животното и Мајк Драгиќ е снимена на видео и брзо стана хит на социјалните мрежи.

Чудниот инцидент се случил пред една недела во близина на основно училиште. Според ФОКС 35, Орландо Драгиќ го победил алигаторот со голи раце. Алигаторот бил на сред пат кога Драгиќ се соочил со него. Најневеројатно е што поранешниот војник не носел ниту чевли.

Поранешниот војник изјави за ФОКС 35 њуз дека всушност бил на хокеј натпревар со своето семејство кога властите побарале негова помош. Тие го испратиле Драгиќ, кој исто така е овластен ловец на алигатори, да го фати животното.

„Останаа само пет минути од натпреварот. Буквално ја напуштив играта, го грабнав алигаторот и потоа се вратив да го гледам мечот“, изјави Драгиќ.

Видеата од средбата на Драгиќ и алигаторот се погледнати милиони пати на социјалните мрежи. Многу луѓе ја фалат храброста на Драгиќ да се соочи со опасното животно. Не му е прв пат, а веројатно нема да му биде последен.

Во летото 2023 година Мајк исто така се најде на насловните страници на социјалните мрежи откако фати друг алигатор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mike Dragich (@bluecollar_brawler)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО