Миочиќ му објасни на Џошуа: Јас сум најлошиот човек на планетата!

УФЦ заработи многу пари играјќи на картата на незнаење на навивачите и приказната за Флојд Мејведер.

Прво успеаја да го убедат некои дека Ронда Русеј може да го победи Мејведер во ММА, па кога заврши таа приказна се свртеа на прикаската за Мек Грегор и Мејведер која ќе и донесе многу пари на вклучените.

На овој бран почна да зборува за Стипе Miocic и Ентони Џошуа.

Додека гостуваше на „ММА час“ Миочиќ на прашањето дали ја гледал борбата Џошуа-Кличко одговори: „Нешто“, но сепак упати предзвик на новиот крал во тешка категорија.

Откако Џошуа се вклучи во дебатата на Твитер околу потенцијалната борба и напиша дека не знае „кој е тој тип“, УФЦ шампион по неколку дена одговори.

„Тој тип е општо прифатен како најлошиот човек на планетата. Ти не си најлош ниту во Велика Британија“.

.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО