Мила Рељиќ освои сребрен медал на „Балкан Г1 куп“ во Сараево

Мила Рељиќ освои сребрен медал на „Балкан Г1 куп“ во Сараево, Босна и Херцеговина.

„Мила како прва носителка беше слободна во првото коло потоа извојува победа над извонредната хрватка Леа Спехар со 2-1 во рунди. Во полифиналето Мила победи со 2-0 во рунди над Норвежанката Каролине Гјелсвик, додека во финалето и покрај одличната борба, Надја Савковиќ од Србија издвојува победа. Со ова Мила ја продолжува низата на освојување на Г1 медали кои и носат поени за олимписка норма за Париз 2024“, изјави тренерот Александар Ефтимов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО