Миа Тодорова на свеченото доделување на медалите на ЕП (ФОТО/ВИДЕО)

821

Еве фотогрфаии од свеченото доделување на медали на Европското кик бокс првенство за деца, кадети и јуниори во Гиор – Унгарија, на кое Миа Тодорова го освои бронзениот медал во категоријата до 60 килограми во К-1 за помлади јуниори.

Тодороваво полуфиналната борба се сретна соЈоана Султаника од Грција и беше поразена со 0-3, однонсо на две секунди пред крајот ја губи борбата во која храбро се бореше и за малку и избега големото финале со Вероника Сураева (Русија).

Таа прикажа добра борба која беше неизвесна до самиот крај.

Миа Тодорова – Јоана Султаника на ЕП во Гиор

Миа Тодорова во полуфиналето на Европското кик бокс првенство во Гиор – Унгарија

Geplaatst door IPON.mk op Zaterdag 31 augustus 2019