Миа Тодорова го освои сребрениот медал на Европското маи таи првенство (ФОТО)

Миа Тодорова го освои сребрениот медал на Европското маи таи првенство во Истанбул, откако во финалето на категоријата -63,5 кг во У-23 загуби од Русинаката Елизавета Карартинијан со прекин во втората рунда (9-10 прва рунда).

„Во првата рунда беше добра, но кондиционо падна во втората рунда и ја изгуби борбата. Но има сребро“, велие селекторот Дејан Митровски – Урко.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО