Метаморис 5: Гарсија доминираше над Сакураба, сепак нерешено (ВИДЕО)

metamoris 5

Трката по џиу – џицу Метаморис 5 се одржа денеска во Калифорнија, САД. Главна средба на вечерта беше реваншот меѓу Казуши Сакураба и Ренцо Гарсија.

Двајцата натпреварувачи се бореа долго и конечно стигнаа до реми.

Друга долгочекувана средба исто така заврши нерешено, откако ММА борецот Рори Мек Доналд заврши нерешено против ТЈ Торес.

Од шесте средби , само една заврши со победа .

Еве ги сите резултати од Метаморис 5 :

Казуши Сакубара- Ренцо Гарсија – нерешено

Рори Мек Доналд – ТЈ Торес – нерешено

Џек Шилдс – Роберто Сатоши – нерешено

Јури Симас – Кенен Корнелиус – нерешено

Вини Малагаеш – Метјус Диниз – нерешено

Гери Тонон го победи Зак Максел со риверс хил хук

http://youtu.be/YUoIwSFrtW0

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО