Менаџерот на Мек Грегор: Враќањето на Конор ќе биде најголемото во историјата

Менаџерот на Конор Мек Грегор (22-6) Оди Атар е сигурен дека враќањето на Ирецот во октагонот по долга пауза ќе биде еден од најголемите настани во историјата на спортот. Мек Грегор моментално се опоравува од повредата.

Пред повеќе од една година тој загуби со TKO во првата рунда од Дастин Пориер (28-7) на УФЦ 264 во Т-Мобиле арената во Парадајс, САД. Конор ја скрши ногата, потоа имаше операција, но сега е речиси 100%.

„Конор навистина сака ММА. Затоа го постигна успехот кон кој се стремат повеќето други борци. Покрај тоа, има амбиции и цели. Тоа е она што го прави толку посебен.

Навистина верувам дека неговото враќање во октагонот ќе биде најголемото враќање во историјата на спортот“, рече Атар во интервју за ММА Џанки.

Во последните години често слушаме дека враќањето на Конор ќе биде најголемо. За жал, во неговите последни две враќања загуби со нокаут од Пориер. Конор загуби 3 од последните 4 борби во кафезот на УФЦ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО