Мек Грегор тренира со светски шампион во џиу џицу (ВИДЕО)

Mek Gregor klece

Шампионот на УФЦ во перо категорија, Конор Мек Грегор, продолжува да се подготвува за мечот со Нејт Дијаз.

За остварување на целта Ирецот тренира со мајсторот по џиу-џицу, Дилон Денис, кој се обидува да му помогне да ги насочи своите вештини во оваа насока.

Пред медиумите Дилон Денис призна дека Мек Грегор му е еден од идолите во боречките спортови.

„Одржуваме контакт од пред некое време. Тој е еден од моите идоли, кои не ги пропуштаат сличните шанси. Тој има еден од најдобрите умови и вештини за сите времиња во овој спорт“.

Видете го видеото од заедничките вежби на Конор Мек Грегор и Дилон Денис:

https://youtu.be/ptlWxChUAL0

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО