Мек Грегор: Подготвен сум

52

Поранешниот шампион во две различни категории Конор Мек Грегор не престанува да тренира и да ја одржува кондицијата. Ирската ѕвезда е надвор од октагонот повеќе од една година и нема извесност за неговата иднина. Во последната битка не успеа да ја врати титулата во лесна категорија и загуби со потчинување од неговиот голем непријател Хабиб Нурмагомедов, кој го понижи и го натера да се предаде.

Така, нема победа во боречките вештини 3 години и сè уште не го преживеал поразот што му го нанесе непобедливиот Дагестанец. „Озлогласениот“ повикува на итен реванш меѓу нив во Русија, но шансите се минимални. Во моментов се наоѓа во сериозна неволја со властите и неодамна беше на суд да одговара за нападот на неговиот сограѓанин во пабот во април, зарди тоа што одби да пие од неговото виски.

На социјалните мрежи златната кокошка на УФЦ изјави дека е во мирување и посочи дека ќе се врати во октагонот. Сè уште не е јасно кој ќе биде неговиот противник, но неодамна Дана Вајт изјави дека Мек Грегор сака само реванш со Хабиб. Пред неколку дена, неговиот поранешен противник Дастин Пориер исто така изрази желба да се бори против него втор пат.

View this post on Instagram

Stay strong. Stay sharp. Stay ready.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

View this post on Instagram

Real eyes 👁

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on