Меч на нокаутерите – Дерик Луис против Сергеј Павлович на УФЦ 277

Поранешниот предизвикувач за титулата во тешка категорија Дерик Луис се враќа во кафезот на УФЦ. Црниот ѕвер ќе се бори со Сергеј Павлович на УФЦ 277 на 30 јули.

Луис има скор 26-9-1 во ММА и беше исфрлен од Таи Туиваса во февруари оваа година. Дерик победи на 5 од последните 7 борби во УФЦ. Тој го држи рекордот на УФЦ за нокаут во тешка категорија.

Дерик победи на 22 средби со завршница, од кои на 21 со нокаут. Падна 7 пати, од кои 6 со нокаут. Луис двапати се бореше за титулата во УФЦ, но загуби од Даниел Кормиер и Сирил Гане.

Павлович има скор 15-1 во ММА и е во серија од 3 последователни нокаут победи. Тој е поранешен шампион на руската ФНГ лига. Сергеј победи на 12 меча со со нокаут. Неговиот единствен пораз беше нокаутот од Алистер Оверем во 2018 година.

Луис и Павлович се нокаутери, а спектаклот е гаранција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО