Масовна тепачка на ММА настан во Русија (ВИДЕО)

Шамил Магомедов ја загуби ММА борбата во ХФЦ што се одржа во Русија.

Шамил беше поразен од Магомед Акаев, но поразениот тим ова не го прифати и работите излегоа од контрола. Шамил почнал да протестира поради поразот и му пришол на Акаев, кој го удрил.

Ова ги принуди двата тима да влезат во кафезот за да направат голема тепачка. Работите се вжештија и обезбедувањето на организацијата влезе во обид да воведе ред во кафезот.

По смирувањето на ескалацијата, Магомед Акаев сепак беше прогласен за победник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО