Масовна тепачка на детско кунг фу натпреварување (ВИДЕО)

Kung fu tepaska

Не недостасуваше акција во Украина, каде што минатиот викенд во склоп на турнирот во кунг фу за млади возратси избувна масовна тепачка.

Немирите избија откако еден азербејџански борец го удри противникот од Ерменија оз зад грб, Дејвид Петрсојан, кој беше на пат да победи во полуфиналето на мечот. Набрзо во рингот се најшле и возрасните и почнале да летаат столици, стапови и шипки, а, наводно, е повреден и претседателот на Европската кунг фу федерација. Ерменија и Азербејџан имаат крвава историја и тензиите се уште се присутни меѓу двете соседни земји кои немаат никаква дипломатски односи.

Тим на Азербејџан на крајот беше дисквалификуван поради недолично однесување.

https://youtu.be/c_DSqG2yxKs

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО