Маро Перак подобар од повредениот борач на Спартак – Иван Викиќ (ВИДЕО)

142

Ivan Vikik i Maro Perak 2016

Борачот на Спартак, Иван Викиќ, кој се натпреварува во ММА и К-1, синоќа на Кокс фајт најт во Сплит-Хрватска, е поразен од Маро Перак. Хрватот доминираше со нозете и потоа Викиќ ја повреди ногата, а исходот на борбата беше извесен.

Борбите се одржаа на шеталиштето Ивана Павла II во Сплит, во организација на ММА тимот Ураган и Кокс и вклучуваа кик-бокс и ММА борби.

Борбата беше до 95 килограми, а Маро извојува трета победа по ред во Сплит во професионалната кариера во вкупно 32 (25 победи, 6 порази и 1 нерешена).

https://youtu.be/yrw0ksBaSjE

Во другите борби Карло Капут (-71 кг) го победи Драгољуб Станојевиќ од Србија, Домагој Обрадовиќ (-88 кг) беше подобар од Игор Кантар (Србија), а Кристијан Перак славеше против Торок Арпад (Унгарија).

https://youtu.be/6Hguhu34Vys

https://youtu.be/ZrHxLAN88Lo

Ipon.mk/В.Д.