Марк Колеман низ солзи: Јас сум најсреќниот човек на светот

Марк Колеман е буден и дише самостојно откако претходно оваа недела ги спаси родителите од пожар во куќата.

Колеман беше хоспитализиран по пожарот во куќата на неговите родители рано наутро во вторникот. Пожарот го уништи неговиот дом од детството во Фримонт, Охајо. 59-годишниот поранешен борец од државата Охајо и член на Куќата на славните на УФЦ беше префрлен со хеликоптер во болница.

Марк во вторникот беше во критична состојба поради вдишување чад. За среќа, состојбата на Колеман е подобрена во последните два дена. Ќерката на Колеман, Кензи, објави видео на Фејсбук на кое се гледа како Марк зборува со своите ќерки за прв пат по пожарот.

Во видеото Колеман изразува благодарност што тој и неговите родители се живи додека тагува за загубата на своето куче Хамер, кое исто така се обиде да го спаси од пожарот.

„Јас сум најсреќниот човек на светот. Боже, колку сум среќен. Не можам да верувам дека моите родители се живи.

Морав да ја донесам одлуката бидејќи ја напуштив мојата соба и отидов до вратата, а веќе беше ужасно. Не можев да дишам. Морав да излезам надвор. Се вратив назад и ги земав.

Не можам да поверувам. Ги добив, но не можев да го најдам Хамер“, низ солзи изјави Колеман.

Колеман стана инаугуративен шампион на УФЦ во тешка категорија во 1997 година и беше примен во Куќата на славните на УФЦ во 2008 година. Ќерките на Марк, Кензи и Морган, собираа пари за трошоците на семејството.

Преку кампањата за собирање средства собраа повеќе од 68.000 долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HOME OF FIGHT (@homeoffight)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО