Мани Пакијао се сретна со Конор Мек Грегор и Мајк Тајсон (ФОТО)

Поранешниот светски шампион во шест категории Мани Пакијао објави нова статус на социјалните мрежи каде покажа фотографија со поранешниот шампион на УФЦ во две категории, Конор Мек Грегор и поранешниот апсолутен светски шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон.

Во неговата последна борба, која се одржа во август 2021 година, Пакијао загуби со едногласна одлука од Кубанецот Јорданис Угас и му беше одземена титулата на ВБА (супер) во полусредна категорија (до 66,7 кг).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Manny Pacquiao (@mannypacquiao)

Треба да се спомене дека во моментот на борбата 42-годишниот Филипинец беше најстариот шампион во историјата на оваа дивизија.

Потсетуваме дека Мек Грегор претходно призна дека разговарал со Пакијао за можноста за одржување на боксерски меч и изразил уверување дека може да победи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО