Макс Холовеј подобар од Арнолд Ален во Канзас Сити

Уште еден УФЦ на ЕСПН 44 турнир во ММА се одржа во Канзас Сити, Мисури.

Макс Холовеј се справи со Арнолд Ален.

Тие го предводеа на настанот во Канзас Сити, Мисури, а нивната борба беше во перо категорија.

Ален беше непоразен во УФЦ и се надеваше дека ќе заработи шанса за титулата. За негова несреќа, не можеше да ја реши загатката Холовеј.

Резултати од турнирот:
Макс Холовеј – Арнолд Ален со едногласна одлука (49-46, 49-46, 48-47).
Едсон Барбоса – Били Кварантилос КО (Р1, 2:37)
Азамат Мурзаканов – Дастин Џејкоби со едногласна одлука (29-28, 29-28, 29-28)
Јон Куцелаба -Танер Бозер од ТКО (Р1, 2:05)
Педро Муњоз – Крис Гутиерез со едногласна одлука (30-27, 30-27, 30-27).
Рафа Гарсија – Клеј Гвида со едногласна одлука (30-27, 30-27, 30-27).
Бил Алџо – Ти Џеј Браун преку гушење од позади (Р2, 1:40)
Брендон Ројвал – Матеус Николау со КО (Р1, 2:09).
Зак Камингс – Ед Херман со TKO (Р3, 4:13)
Џилијан Робертсон – Пјера Родригез преку завршница (армбар) (Р2, 4:21).
Даниел Зелхубер – Ландо Ваната со едногласна одлука (29-27, 29-28, 30-27).
Денис Гомез – Бруна Бразил со ТКО (Р2, 2:42).
Гастон Боланос – Арон Филипс (29-28, 30-27, 30-27).
Џоселин Едвардс – Луси Пудилова со поделена одлука (29-28, 28-29, 29-28)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UFC (@ufc)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UFC (@ufc)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО