Македонските кикбоксери освоија 67 медали на Балкан опен купот во Тешањ

Македонската кик бокс маи таи федерација од Меѓународниот ВАКО Балкан опен куп се враќа со 19 злата, 25 сребра и 23 бронзени медали.

Претседателот на нашата, а воедно и на Балканската федерација, Дејан Митровски- Урко го отвори првенството.

На Балкан опен учествуваа 12 земји со 492 натпреварувачи, односни 635 пријави.

„Како претседател сум задоволен од целокупниот пласман на нашата репрезентација. Нашата репрезентација освои пехар за најуспешна на борбите во ринг“, изјави Митровски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО