Македонија во група со Аргентина и Кина на Светското првенство во кендо

168

Македонија е во група со Аргентина и Кина на Светското првенство во кендо од 12 до 16 септември оваа година во Јужна Кореа по денешното жребување.

Ако го пројде првото коло во осминафиналето вкрстува со најдобриот од првата група во која се Јапонија, Латвија и Нов Зеланд. Јапонија е еден од фаворитите за златниот медал.

Ipon.mk