Мајк Тајсон и Џејк Пол треба да се сретнат во октомври

Одложената борба меѓу поранешниот апсолутен светски боксерски шампион Мајк Тајсон и јутјуберот Џејк Пол би можела да се одржи во октомври, најавија денеска од таборот на Тајсон.

„Борбата би можела да се одржи во октомври. Мајк Тајсон нема сериозни здравствени проблеми, но му треба време да се закрепне“, изјави претставник на Тајсон.

Борбата требаше да се одржи на 20 јули, но беше одложена поради здравствените проблеми на Тајсон.

Поранешниот светски шампион, кој на 30 јуни ќе наполни 58 години, има 50 победи (44 со нокаут) и шест порази во професионалниот ринг.

Од друга страна, 26-годишниот Пол има девет победи, од кои шест со нокаут, и еден пораз. Во професионалниот ринг се натпреварува од јануари 2020 година

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО