Маја Бобан обезбеди бронза на онлајн Самбо купот (ФОТО)

Маја Бобан совлада уште едно машко на онлајн Самбо купот и се пласира во полуфиналето совладувајќи го Словенецот Метод Добај.

Маја Бобан освои најмалку бронзен медал. Во полуфиналето ќе се натпреварува со победникот од пресметката меѓу натпреварувачите од Италија и Шпанија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО