Луд нокаут се случи на УФЦ во Глазгов (ВИДЕО)

Ретко виден нокаут се случи на УФЦ Фајт најт 113 во Глазгов.

Англичанецот Галоре Бофандо (5-2, 1-0 УФЦ) во своето деби во УФЦ од клинч на глава го исфрли Чарли Ворд (3-3, 0-2 УФЦ). Ирец падна со лицето надолу зашеметен. Бофандо нападна со хамерфисти и судијата Марк Годард ја прекина борбата која официјално е прогласена како нокаут – фрлање (слем) по 2 минути и 10 секунди од борбата.

https://youtu.be/Y0pa5c-GDSc

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО