Ломаченко ги расплака Австралија и Камбосос во 11. рунда (ВИДЕО)

Васил Ломаченко (18-3) постигна спектакуларна победа на боксерската гала вечер во Перт против домашниот миленик Хорхе Камбосос Јуниор (21:3), расплакувајќи ја австралиската публика во 11 рунди.

Украинецот беше доминантна сила во текот на целиот меч, нудејќи многу повеќе од својот арсенал за да го раскрвари лицето на Камбосос и во исто време да го обработи неговото тело. Така стигна до технички нокаут на десет секунди пред паузата, а во исто време од аголот на Хорхе одлета белата крпа.

Притоа, „Лома“ се ослободи од поразот од Девин Хејни (31-1) во обид да ги освои светските титули во лесна категорија на ИБФ, ВБА, ВБЦ и ВБО. Сега ги држи појасите ИБФ и ИБО.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО