Лима и Пејџ точни на мерењето за Белатор 267 (ВИДЕО)

Се одржа мерењето за Белатор 267 што ќе се одржи вечерва во Лондон. Во главната битка поранешниот шампион во полутешка категорија Даглас Лима ќе има реванш со Мајкл Пејџ.

Тие се бореа пред неколку години на турнирот на Белатор, а потоа Лима му нанесе брутален пораз со нокаут на Пејџ. Ова беше прв пораз во кариерата Мајкл, кој ќе бара одмазда пред домашните фанови. Пејџ тежеше 77,11 килограми, а Лима 76,83 кг.

Главна карта:
Даглас Лима (169,4 / 76,83 кг.) – Мајкл Пејџ (170 / 77,11 кг.)
Леа Мекорт (145,8 / 66,13 кг.) – Џесика Борга (145,8 / 66,13 кг.)
Роберт Вајтфорд (144,8 / 65,68 кг.) – Ендрју Фишер (145,8 / 66,13 кг.)
Лук тренер (205,2 / 93,07 кг.) – Јаник Бахати (206 / 93,44 кг.)
Тим Вајлд (155,6 / 70,57 кг.) – Ив Ланду (154,4 / 70,03 кг.)

Прелиминрани:
Мајкл Дубоа (170,2) – Луис Лонг (169,8)
Кејн Муса (155,2) – Дејви Галон (155,1)
Петра Касткова (125,6) – Елина Калиониду (124,4)
Џек Грант (169,4) – Нејтан Џонс (170,6)
Фабакари Дијата (145.2) – Нејтан Роуз (145)
Кјара Пенко (114,8) – Катарина Далида (115,4)
Куршед Кахоров (134,8)  – Јаир Жуниор (136)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО