Ленокс Луис: Дефинитивно сум за Вајлдер против Џошуа!

Последниот неприкосновен светски шампион во тешка категорија, Ленокс Луис, категорично изјави дека во борбата меѓу Ентони Џошуа и Дионтеј Вајлдер ќе биде за Американецот.

„Џошуа против Вајлдер? Дефинитивно Вајлдер! Тој има способност да ги повредува противниците и секој пат кога ќе ја пушти десната рака, можете да видите дека сака да го повреди противникот“, изјави Луис за ЕСњуз.

Во моментов, тешко е да се најде големо име во боксот кое предвидува различен исход освен нокаут за Бронзениот бомбардер кога тој и Еј Џеј во декември ќе стапнат во рингот во Саудиска Арабија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО