Кубрат Пулев – Ентони Џошуа на 28 октомври

Кубрат Пулев со сигурност ќе се бори против Антони Џошуа. Веста ја потврди британскиот менаџер Еди Херн за Скајс портс.

„Мечот ќе биде со Кубрат Пулев, кој е предизвикувач на ИБФ веќе 12 месеци. Тоа беше одлучено пред евентуалниот реванш со Кличко. Прашање е само дали ќе биде во Кардиф или Лас Вегас.

Веројатно ќе го решиме тоа до крајот на следната недела.

Во моментов, се чини дека на 28 октомври фаворит е Кардиф со стадионот Милениум. Но, се уште има многу работи што треба да се решат“, рече Херн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО