Крваво-слатка одмазада на Кро кап против Гонзага! (ВИДЕО)

cro cop lakat Gonzaga

Хрват Мирко Филиповиќ му се одмазди на Габриел Гонзага за поразот кој му го нанесе пред осум години и кој воедно се смета за најтешкиот пораз во кариерата на најпознатиот кик-боксер и ММА борец на Балканот на синоќешниот спектакал во Краков, Полска.

Кро Кап до триумфот дојде во третата рунда откако најпрво го изненади противникот со еден удар со лакт, а потоа, „го доврши“ откако му зададе и неодбранлив низок удар во пределот на вратот.

Кро кап по победата над Гонзага

Интересно е што хрватскиот кик-боксер го заврши мечот против мотивираниот Гонзага со пукната аркада од еден незгоден удар кој го заработи пред крајот на втората рунда. Ова беше прва борба за Филиповиќ во „УФЦ“ по 2011 година.

Филиповиќ и Гонзага поделија бонус 0д 50 илјади долари за прикажаната борба.

https://youtu.be/BwpE05Dmqb4

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО