Кро Кап работи на фокусери со Дрвиш (ВИДЕО)

Мирко Филиповиќ (37-11-2-1 НЦ) се подготвува за дебито во Белотор на 16 февруари во Анкасвил.

Кро Кап во реваншот со Рој Нелсон (23-16) влегува со серија од девет победи.

44-годишниот Филиповиќ на својот фејсбук профил објави кратка снимка на која работи на фокусери со поранешниот светски боксерски шампион во полутешка категорија Стипе Дрвиш.

https://www.facebook.com/mirkocrocop7777/videos/561740697633017/

.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО