Кро Кап го слави 43-от роденден, фановите ги почести со уште една моќна фотографија

Легендата на хрватската и светската боречка сценна, Мирко Филиповиќ, денеска го славуви својот 43-ти роденден.

Време како да застанало за Кро Кап кој заблагодарувајќи се на честитките, своите обожаватели на социјални мрежи ги почести и со нова фотографија. Таа ни го прикажува на што веќе навикнавме и што може да го очекуваме – Мирко во врвна форма.

И покрај годините и работата во заслуженото пензионирање, Кро Кап уште еднаш докажа дека редовно тренира, но и изгледа поподготвен од некои и понатаму активни и по години помлади колеги од боречкиот свет.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО