Конор МекГрегор имаше изненадувачки допинг тест

 konor gro

Конор Мек Грегор изненадувачки е тестиран од USADA. Ова го соопшти тој неговиот профил на една од социјалните мрежи.

Мек Грегор објавил фотографија на која се гледа како е опкружен со мала „армија“ од научници кои го испитуваат за употреба на забранети супстанци.

Како што веќе знаете, на 5 март во Лас Вегас, Конор ќе се обиде да ја освои титулата во лесна категорија на УФЦ.

Некои од борците во оваа категорија сметаат дека тој не може да им биде сериозна закана, но кој знае, може и да го сменат своето мислење откако ќе го видат во акција во октагонот.

konor test usada

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО