Конор Мек Грегор почна да слабее

Конор Мек Грегор почна да слабее и очигледно се подготвува за борба.

Поранешниот двократен шампион на УФЦ допрва треба да влезе во програмата за тестирање надвор од УСАДА. Ова ќе го спречи неговото враќање во 2023 година. Ѕвездата на УФЦ имаше многу килограми откако ја скрши ногата во 2021 година. До денес, Мек Грегор напорно тренира и очигледно изгубил многу килограми.

Ова покажува дека легендата на УФЦ навистина се подготвува за враќање во кафезот. Тој е тренер во 31-та сезона на ТУФ, каде противник му е Мајкл Чендлер. Двајцата се очекуваше да се борат зимава, но за жал УСАДА нема да дозволи Конор да се бори оваа година.

Мек Грегор има добиено само 1 од 8 борби против борците на Чендлер на ТУФ. Во последно време имаше гласини дека Конор нема да се врати. Сепак, почна да слабее и очигледно е сериозен. Неговиот менаџер веќе откри дека имаат за цел враќање во 2024 година.

Ова ја разликата во физиката на Мек Грегор за 7 месеци:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО