Конор Мек Грегор: Никогаш нема да се повлечам од ММА

Ирската суперѕвезда реагираше на желбата на поранешниот шампион во перо категорија Макс Холовеј повторно да се бори со него. Мек Грегор и Холовеј се бореа во 2013 година во Бостон. Нивната борба беше во перо категорија и Мек Грегор ја доби со одлука по 3 рунди од 5 минути.

Во последните години, Макс не престанува да зборува за втора борба. Неодамна изјави дека е подготвен за реванш, а категоријата е неважна.

„Мислам дека нашата борба ќе создаде голема возбуда кај навивачите. Ќе бидат воодушевени од неа и многу фанови ја бараа оваа борба. Не се работи за тежината. Подготвен сум да се борам со Конор во секоја тежинска категорија“, изјави Холовеј.

Очигледно Конор е заинтересиран за овој предлог и изјави дека ќе има реванш. Мек Грегор изјави дека никогаш нема да се повлече од боречките спортови.

„Никогаш нема да се повлечам, па ќе се бориме“, напиша Мек Грегор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО