Конор Мек Грегор има понуда за снимање филм

conor-kick

Еден од најатрактивните борци на УФЦ во перо категорија, Конор Мек Грегор има само четири учества во УФЦ, но веќе е личност зборува најмногу во спортот.

Ирецот има интересна харизма, добри ораторски вештини, со кои добро се претставува пред медиумите, но, најважно е, дека е исклучително атрактивен во октагонот.

Конор во моментов се подготвува за турнирот УФЦ Фајт најт 49, кој ќе се одржи на 18 јануари во Бостон. Во него Ирецот ќе излезе на мегдан против искусниот германски ММА борец, Денис Сивер.

Во меѓувреме, Конор добил неколку понуди да сними филмови, кои, сепак, ќе бидат разгледани дури по дуелот му со Сивер.

Последната средба на Мек Грегор се одржа кон крајот на септември во УФЦ 178,кога успеа да го нокаутира Дастин Поариер за помалку од две минути. Уште со една победа, Мек Грегор може да стане следниот кандидат за титулата.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО