Конор Мек Грегор и Иан Гари спарингуваа во Даблин

Конор Мек Грегор очигледно решил сериозно да се врати на тренинзите.

Поранешниот двократен шампион на УФЦ се симна од јахтата и привремено го спушти шишето. „Озлогласениот“ се врати во теретаната СБГ Ирска за да се спарингува со ѕвездата на УФЦ во подем Иан Гари. Од неодамна Мек Грегор постојано зборува за неговите планови да се врати во декември.

Тој ќе го предводи настанот УФЦ 296 кој ќе се одржи во Лас Вегас. Противник му е Мајкл Чендлер. Тие беа тренери во 31-та сезона на Ултимејт фајтер. За жал, Дана Вајт неодамна изјави дека Мек Грегор нема да се бори оваа година.

Гери е голем обожавател на Конор и често го копира. Спарингот меѓу „Иднината“ и „Ноториус“ дојде откако ирските борци отидоа на вечера во „Блек форџ ин“ во Даблин. Конор продолжува да го фали својот сонародник и тврди дека му претстои голема иднина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО